by nadbudowa-rewitalizacja nadbudowa-rewitalizacja Brak komentarzy

W ostatnich kilku latach coraz więcej inwestorów decyduje się na nadbudowanie swoich budynków. Zalet takiego inwestowania w swój dom jest bardzo wiele. Wymienimy tutaj kilka z nich:

1. Uzyskujemy dodatkową powierzchnię mieszkalną na poddaszu lub nawet całkiem niezależne mieszkanie.

2. Korzystamy z dużej ulgi budowlanej, takiej jak przy budowie nowego domu czyli ponad 100.000 zł możemy wydać na nadbudowę i o 19% z tych wydatków zmniejszamy kwotę podatku dochodowego.

3. Kończą się nam kłopoty z płaskim źle ocieplonym i cieknącym dachem. Nowy skośny dach, o ile zrobiony jest zgodnie z projektem i sztuką budowlaną, to co najmniej kilkanaście lat bez remontu na dachu. Przy odpowiedniej grubości warstwy ocieplenia (15-20cm), straty ciepła przez dach będą minimalne – oszczędzamy na ogrzewaniu.

4. Całkowicie zmienia nam się wygląd bryły budynku. Kostka z płaskim dachem może zmienić się nie do poznania, jeżeli zrobimy ładny dach i przykryjemy go efektowną dachówką.

5. W projekcie możemy uwzględnić również wymianę okien i ocieplić ściany zewnętrzne budynku i zmienić kolorystykę ścian. Jeżeli ocieplenie budynku i wymiana okien są uwzględnione w projekcie budowlanym, to koszty poniesione na te roboty również obniżają nam kwotę podatku o 19%.

6. Uzyskujemy niekonwencjonalne wnętrza na poddaszu. Pokoje ze skosami można bardzo ciekawie urządzić. Okna w połaci dachu również uatrakcyjniają wnętrze i lepiej oświetlają pomieszczenia niż tradycyjne okna o takiej samej powierzchni szyby. Konstrukcję dachu można częściowo zostawić widoczną na poddaszu i zastosować kolorystykę ścian kontrastującą z naturalnym drewnem.

7. Najniższe koszty uzyskania dodatkowego mieszkania – odpadają wydatki na zakup działki oraz koszt fundamentów. Każdorazowo przy podjęciu decyzji o nadbudowie należy zasięgnąć rady projektanta czy istniejące fundamenty są wystarczająco wytrzymałe do przeniesienia dodatkowych obciążeń związanych z nadbudową budynku.

Jeżeli mamy w swoim budynku płaski, cieknący i źle ocieplony dach, potrzebujemy dodatkowej powierzchni mieszkalnej i chcemy wykorzystać ulgę budowlaną – pomyślmy o nadbudowie.

Dodaj komentarz